Terug naar overzicht

Olivier ter Brake

European Patent Attorney | Partner | UPC Litigator

Stel een vraag aan Olivier ter Brake
Vakgebied

Patenten

Life Sciences

Logos van Olivier ter Brake
Werkveld

Biofarmaceutica, Immunologie, Gen- en celtherapieën, Vaccins, Biotechnologie, Biologicals / Antistoffen, Bioprocestechnologie / Productie, Virologie, Genetische modificatie/modulatie

Social
Connect
Vestigingsplaats

Utrecht

Talen

Engels, Nederlands

Werkzaam bij AOMB sinds

2021

Als wetenschapper werkte ik tien jaar lang aan gentherapie binnen de neurowetenschappen en virologie. Gaandeweg werd ik zelf uitvinder, wat me rechtstreeks de wereld van patenten in leidde. Daar ontdekte ik mijn huidige passie: innovators helpen hun doorbraken te beschermen.

Mijn loopbaan begon bij een Nederlands octrooibureau, maar ik wilde een bredere blik. Daarom ging ik bij zowel kleine als grote biofarmaceutische bedrijven aan de slag. Zo kreeg ik van dichtbij inzicht in hoe de farmaceutische industrie werkt, van binnenuit, als externe adviseur en vanuit het perspectief van investeerders. Daarna maakte ik de overstap naar een groot advocatenkantoor, maar uiteindelijk keerde ik terug naar de rol die het beste bij mij past: octrooigemachtigde bij een octrooibureau.

Sinds 2021 ben ik werkzaam bij AOMB als Europees Octrooigemachtigde. Mijn expertise omvat biologics, gen- en celtherapie, DNA/RNA-technologie, antilichamen, neurowetenschappen en kankeronderzoek. Ik hanteer een directe, resultaatgerichte aanpak in IP-strategie en begeleid pharma bedrijven bij de uitdagingen die patenten, due diligence, disclosure, contracten en regelgeving met zich meebrengen.

Op het snijvlak van wetenschap, business en recht zie ik obstakels als kansen. Of het nu gaat om een strategische investering, potentiële FTO-issues of een complexe patentstrategie, ik help de juiste keuzes te maken.

Heb je behoefte aan een scherpe en betrouwbare adviseur die complexiteit helder maakt? Laten we praten.

Stel een vraag aan Olivier

Opleidingen

Medicine (PhD)

Universiteit van Amsterdam 2007

Chemistry

Universiteit van Amsterdam 1999

 

 

Relevante werkervaring

Senior Patent Attorney

Genmab 2020-2021

European Patent Attorney

DLA Piper 2018-2019

Director Intellectual Property

uniQure 2016-2018

European Patent Attorney

EP&C 2009-2016

Scientist

AMC Medical Research B.V. 2003-2008